هنریستا

هنریستا

 • ابزار فید خوان

  كد ساعت و تاريخ

  گالری تصاویر محرم

  کد نمایش آب و هوا

  کد نمایش آب و هوا

  اوقات شرعی  گالری عکس

  کدهای رایگان وبلاگ
  دعای فرج

  ۱۷ مطلب در تیر ۱۳۹۲ ثبت شده است

  در اثر برخورد ذرات آب یک جبهه هوای گرم به ذرات یخ یک جبهه هوای سرد، الکتریسیته ساکن بوجود می‌آید که نسبت به زمین دارای بار الکتریکی منفی بوده و در صورتی که فاصله منبع جریان الکتریکی کم و بیش، نزدیک به سطح زمین باشد، آذرخش بروز می‌کند.

  در آذرخش‌های شدید بیش‌ترین برون‌داد الکتریکی رخ می‌دهد. دما در محل اصابت برق فوق العاده بالا می‌رود (حدود ۲۸٬۰۰۰ درجه کلوین که حدود ۵ برابر دمای سطح خورشید است)

  ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ تیر ۹۲ ، ۱۳:۴۱
  هنریستا


  محققان در مطالعات اخیر دریافتند که کار کردن بیش از ۱۰ ساعت در روز سلامت قلبی افراد را تهدید می‌کند.

  نتایج این تحقیقات حاکی از آن است کارمندانی که بیش از ۱۰ ساعت در روز کار می‌کنند، ۶۰ درصد بیش از دیگران در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی – عروقی قرار دارند.

  برای انجام این مطالعه ۱۰ هزار کارمند ۳۹ تا ۶۱ ساله در انگلیس به مدت ۱۱ سال مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج نشان داد که کار زیاد به دلایل مختلف از جمله افزایش فشارخون، استرس، افسردگی، پرخاشگری، بی تحرکی و تغذیه نامناسب، سلامت قلب را به خطر می اندازد.

  شرح و نتایج این تحقیق در نشریه قلب چاپ رسیده است.

  بیشتر: سلامت نیوز (تندرستی): سلامت:بیشتر از ۱۰ ساعت در روز کار نکنید::.

  ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ تیر ۹۲ ، ۱۱:۱۱
  هنریستا
   
  رعایت راهکارهای ساده تغذیه ای در افطار و سحر می تواند روزه داران را به منظور دریافت منافع بدنی و تسهیل بهره مندی از مزایای روحانی این ماه مبارک یاری کند زیرا یک فرد بیمار به درستی نمی تواند از برکات ماه رمضان فیض ببرد.

  نکات کلیدی برای روزه داری در تابستان

   

  هدف ما از روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان علاوه بر اجر معنوی آن، بهره بردن از منافع جسمانی و روانی این ماه مبارک است. البته ماه رمضان امسال به دلیل مصادف شدن با روزهای گرم و طولانی تابستان دارای حساسیت و تحمل بیشتری است که با یک برنامه تغذیه ای درست هنگام افطار و سحر می توانیم بدون هیچ گونه مشکلی از مزایای آن بهره ببریم و به مشکلاتی مانند ضعف بدنی، افت فشار، تشنگی و گرسنگی نیز دچار نشویم.

  ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ تیر ۹۲ ، ۱۱:۳۰
  هنریستا
   
  از قول نبی مکرم اسلام(ص) نقل شده است «انفاسکم فیه تسبیح و نومکم فیه عباده» خوابیدن و نفس کشیدن روزه داران عبادن است.

  با خود می گویم واقعاً این ماه چه ماه پر برکتی و چه عظمتی دارد ای کاش توفیق عبادت و بندگی خالصانه در درگاه خداوند متعال در این ماه را داشته باشیم.

  رمضان ماه خود سازی ماست

  وای به حال ما که از روی خودمان از لحاظ علم و عمل کاری نکنیم و همان طور که وارد دنیا شده ایم به اضافه پوسیدگی ها و ضایعات و خرابی ها و فسادها که در طول زندگی برای ما انسانها پیش می آید، از دنیا برویم. چه سخت است عذاب جهنم؛

  ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ تیر ۹۲ ، ۱۱:۲۸
  هنریستا
  مشورت با برخی افراد برای انسان مضر بوده و هدایت و مشورت آنان برای انسان سرانجامی بد به همراه خواهد داشت.
  امام علی علیه السلام ما را از مشورت با سه کس برحذر می دارند.ایشان می فرمایند:
  بخیل را در مشورت کردن دخالت نده که تو را از نیکو کاری با می دارد و از تنگدستی می ترساند.
  ترسو را در مشورت کردن دخالت نده که در انجام کارها روحیه تو را سست می کند
  حریص را در مشورت کردن دخالت نده ،که حرص را با ستمکاری در نظرت زینت می دهد
  همانا بخل و ترس و حرص ،غرائز گوناگونی هستند که ریشه آنها بدگمانی به خدای بزرگ است.
  (نامه 53 نهج البلاغه)
  ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ تیر ۹۲ ، ۰۸:۳۶
  هنریستا

  ویلیام راجرز در ماه دسامبر سال 1938 در فورت وورث( واقع در ایالت تگزاس آمریکا) متولد شد. گرچه او یکی از ده ها عضوِ خاندانِ «راجرز» است که لباس افسری نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا به تن کرد و به عنوان ژنرال چهارستاره ، بازنشسته شد ، اما تنها راجرزی است که افتخار اعدام 290 تروریستِ غیر نظامی! را در عرض کمتر از یک دقیقه دارد و به خاطر این شجاعت بی نظیر ، مدالِ «لژیون لیاقت» (Legion of Merit) نیز دریافت کرده است.

  ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ تیر ۹۲ ، ۰۸:۳۱
  هنریستا

  انسان در این دنیا همواره با حوادث تلخ وشیرینی دست و پنجه نرم می کند که هریک به نوبه خود می تواند فراز و نشیب های فراوانی را در جاده ی زندگی پیش روی او قرار دهد.

  در این میان آنچه نمی توان نادیده گرفت آن است که آدمی با توجّه به ساختاری که دارد در برخورد با این حوادث به تنهایی نمی تواند آرامش و ثبات روحی خود را حفظ نماید، و لذا ما می بینیم که بسیاری از انسان ها در پیچ و خم زندگی، خود را آسیب پذیر نشان داده و پس از مدتی ضربه های بسیار سنگین و طاقت فرسایی را از نظر روانی متحمل می شوند،که این امر به قدری واضح و روشن است که هر گاه به نوای دل آنها گوش جان فرا دهیم، خستگی روحی و فرسودگی باطنی را به خوبی در وجودشان احساس خواهیم کرد.

  ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ تیر ۹۲ ، ۰۸:۲۹
  هنریستا

  آیا در قرآن تناقض وجود دارد؟!!!

  ابو معمر سعدانى مى‏گوید: مردى به نزد امیر مؤمنان على (علیه السلام) آمد و عرض کرد: اى امیر مؤمنان! من در کتاب خداوند که نازل شده است شک دارم. آن حضرت فرمودند: چگونه در کتاب خداوند که نازل شده است، شک مى‏کنى؟ عرض کرد: در این کتاب دیدم که بعضى از آیات بعضى دیگر را تکذیب کرده است. (بعضى از آیات با یکدیگر در تضاد هستند.) پس چگونه در آن شک نکنم.

  آن حضرت فرمودند: آیات قرآنى همدیگر را تصدیق مى‏کنند نه این که تکذیب نمایند، اما به تو عقل داده نشده تا به وسیله آن سود ببرى. در کدامیک از آیات شک دارى. آن مرد عرض کرد: در قرآن آمده است: امروز، شما را فراموش مى‏کنیم، همان طورى که دیدار خداوند را در روز (قیامت) انکار کردند.(129) و نیز فرموده است: آنها خداوند را فراموش کردند، خداوند نیز آنها را فراموش نمود.(130) و فرموده است:

  ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ تیر ۹۲ ، ۰۹:۰۲
  هنریستا
  ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ تیر ۹۲ ، ۰۸:۴۷
  هنریستا

  در قرآن، نماز عامل مهمی در جهت دوری از زشتی‌ها و نارواها عنوان شده است :«إِنَّ الصَّلَاةَ تَنْهَی عَنِ الْفَحْشَاء وَالْمُنکَرِ» در نتیجه باید گفت قلب تپنده مسجد، نماز است و احیای بنیان‌های اخلاق فرد و جامعه به احیای حضور در مساجد بستگی دارد.

  ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ تیر ۹۲ ، ۰۹:۱۴
  هنریستا