هنریستا

هنریستا

 • ابزار فید خوان

  كد ساعت و تاريخ

  گالری تصاویر محرم

  کد نمایش آب و هوا

  کد نمایش آب و هوا

  اوقات شرعی



  گالری عکس

  کدهای رایگان وبلاگ
  دعای فرج

  ۳ مطلب در مرداد ۱۳۹۲ ثبت شده است

  chin-amricaبررسی رقابت آمریکا و چین در منطقه‌ی خلیج فارس؛ چین و آمریکا؛ سواری مجانی تمام می‌شود؟

  سناریوی سواری مجانی، که قائل به همکاری گسترده‌ی چین و آمریکا در آینده است، اقبال کمی در سال­های پیش رو دارد؛ زیرا نه چین دیگر تمایلی به آن دارد و نه آمریکا پس از این حاضر به سواری دادن مجانی خواهد بود.

  ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ مرداد ۹۲ ، ۱۱:۳۹
  هنریستا

  افلاطون و تولستوی براین‌باورند که نوع هنری که مخاطب با آن مواجه می‌شود، بر باور انسانی او تأثیرگذار است. ‌طوری که دیدن دایمی آثاری که در آن‌ها ویژگی‌های خاص و مفاهیم عمیق وجود دارد به مرور زمان آن موارد را به مخاطب انتقال می‌دهد.


  انسان در مواجهه با اثر هنری
  انسان معمولاً به استفاده از هنر از طریق قالب‌ها و صورت‌های مادی خو گرفته است؛ زیرا تقریباً راهی غیر از این وجود ندارد و بدیهی تصور می‌شود، اما در مواجهه با اثر هنری، ادراک مخاطب اثر هنری، مبهم و در فضایی از احساس، تفکر و تداعی اندیشه‌های پوشانده می‌شود؛ زیرا تصویر یا تجلی هنر، ترکیب عنصرهای عینی و ذهنی است. اما در این وحدت صوری عینی و ذهنی می‌توان محوری را یافت که فوق عینی است و ناظر به مهار کردن واقعیت، بررسی حقیقت و کشف قانون‌ها و انگاره‌های عینی میان آن دو اگرچه فردیت در ادراک اثر هنری تأثیری انکارناپذیر دارد، تنها بخشی از محتوای زیبایی‌شناسی و فکری اثر هنری را تشکیل می‌دهد. بخش عمده‌ی محتوای اثر هنری بر شالوده‌ی ذهنی ناپایدار مخاطب استوار نمی‌شود.

  ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ مرداد ۹۲ ، ۱۱:۳۳
  هنریستا


  ampersionism90214امپرسیونیست در سال 1874 با معرفی اساتیدی چون مونه، پیسارو، مانه، دگاس و... پا به عرصه هنر گذاشت و آثار آنها با ویژگی هایی چون مدرن بودن و محتوایی در جهت مخالف شیوه های سنتی، تلفیق تکنیک ها و ایده های جدید و نوع بیانشان از زندگی مدرن، شناخته شده اند.

  در سال 1874 گروهی از نقاشان و مجسمه سازان، نمایشگاه گروهی را در پاریس برگزار کردند که باعث شکل گیری نهضتی با نام "امپرسیونیسم" شد. در میان بنیان گذاران گروه هنرمندانی چون: کلود مونه، ادگار دگاس و کامیل پیسارو وجود داشتند.
  اعضای گروه با مستقل شدن از مجمع رسمی سالیانه که شامل هیئت ژوری از هنرمندان منتخب آکادمی هنرهای زیبا بود، متحد شدند و با وجود شیوه متفاوتی که در ارائه نقاشی هایشان داشتند، در جامعه به عنوان یک گروه مستقل و جدید ظاهر شدند. درحالیکه منتقدان سنتی آثار آنان را طراحی های نیمه تمام خواندند و به باد انتقاد گرفتند، نویسندگان مترقی تر، آنها را بخاطر نحوه نمایش زندگی مدرن مورد ستایش قرار دادند. برای نمونه، ادموند دورانتی در مقاله ای به نام " نقاشی مدرن" در سال 1876 نحوه نمایش آنان از یک موضوع معاصر را شیوه ای بدیع و مناسب و انقلابی در نقاشی عنوان کرد.

  ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ مرداد ۹۲ ، ۱۱:۳۱
  هنریستا