هنریستا

هنریستا

 • ابزار فید خوان

  كد ساعت و تاريخ

  گالری تصاویر محرم

  کد نمایش آب و هوا

  کد نمایش آب و هوا

  اوقات شرعی  گالری عکس

  کدهای رایگان وبلاگ
  دعای فرج

  ۵ مطلب در شهریور ۱۳۹۲ ثبت شده است

  گروه اجتماعی: رئیس مرکز مطالعات اسلامی دانشگاه تبریز با بیان اینکه اکثر روابط غیر اصولی و خارج از شرع و عرف دانشجویان دختر و پسر منجر به شکست عاطفی و آسیب‌های روحی بین آنان می‌گردد، اظهار کرد: دانشجویان برای رفع چنین مشکلاتی باید در روابط خود حریم شرع و عقل را مراعات کنند.

  حجت‌الاسلام عباس عباس‌زاده، رئیس مرکز مطالعات اسلامی دانشگاه تبریز در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) شعبه آذربایجان شرقی، گفت: دانشگاه محل کسب علم است و بزرگترین مشکل فرهنگی در دانشگاه‌ها عدم علاقه وافر برخی از دانشجویان به درس و علم است؛ چرا که هیچ کاری نباید جایگزین کسب علم و دانش برای دانشجویان باشد و هر کاری که جایگزین شود خود یک حرکت ضد فرهنگی است.

  ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ شهریور ۹۲ ، ۱۰:۵۶
  هنریستا

   

  رئیس مرکز سه علامه دانشگاه تبریز:
  زن در اسلام یک انسان تمام عیار است
   

     مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه دانشگاه هنر اسلامی تبریز و رئیس مرکز مطاعات علوم اسلامی و انسانی دانشگاه تبریز عنوان کرد:در اسلام زن یک انسان تمام عیار بوده و در همه مسائلی که به انسانیت انسات مربوط می شود، زن با مرد برابر است.

  حجت الاسلام عباس زاده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه آذربایجان شرقی ،در خصوص روز ولادت حضرت معصومه (س) و روز ملی دختر گفت: حضرت معصومه (س)، خواهر امام رضا(ع) و دختر حضرت موسی بن جعفر(ع) است که بعد از ولایت عهدی برادرش در خراسان به سوی وی هجرت نمود و متاسفانه در حوالی قم همان ساوه کنونی مریض شده و به دعوت شیعیان به شهر مقدس قم وارد گشت و در همان شهر از دنیا رفته و مدفون گردید.

  وی با بیان اینکه ایشان بانوی برجسته ای بودند و موقعیت ممتازی بین اهل بیت عصمت و طهارت داشتند افزود: حضرت معصومه (س) دانشمندی غیر معلمه بودند و از پدران و برادران خویش نقل حدیث داشتند و نمازهای شب و عبادت و تهجد او معروف بوده و محل عبادت وی هم اکنون در شهر مقدس قم به بیت انور معروف است.

  ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ شهریور ۹۲ ، ۱۰:۵۳
  هنریستا

   

  رئیس مرکز مطالعات علوم اسلامی و انسانی دانشگاه تبریز در گفتگو با ایسنا:
  تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها باید اختیاری باشد

  رئیس مرکز مطالعات اسلامی دانشگاه تبریز و مسئول نهاد رهبری دانشگاه هنر اسلامی تبریز عنوان کرد: تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها باید اختیاری باشد بدین معنا که هم دانشگاه تک جنسیتی و هم دانشگاه دو جنسیتی فراهم کنیم و انتخاب را برعهده خود دانشجویان بگذاریم.

  حجت الاسلام عباس عباس زاده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی گفت: دانشگاه محل درس است و یکی از بزرگترین مشکلات فرهنگی در دانشگاه ها،  درس نخواندن دانشجوست چرا که هیچ کاری نباید جایگزین کسب علم و دانش برای دانشجویان باشد و هر کاری که جایگزین شود خود یک حرکت ضد فرهنگی است.

  ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ شهریور ۹۲ ، ۱۰:۵۲
  هنریستا

  «ماهنشان» نام منطقه‌ای است در جنوب غربی زنجان که در فاصله حدود 100 کیلومتری از این شهر قرار گرفته است. ماهنشان شهری پر رمز و راز است که چند هزار سال پیش محل حکمرانی قوم مادها بوده است. این شهر آثار و بناهای تاریخی و مذهبی زیادی دارد. محلی‌ها برخی از این آثار را به دلیل شکل عجیبشان «دودکش جن» می‌نامند؛ در حالی که پژوهشگران از وجوه زمین‌شناسی و باستان‌شناسی به تحقیق روی آنها می‌پردازند.

  دودکش جن که در اصلاح زمین شناسی«هودو» (Hoodoo) نامیده می شود در حقیقت به نوعی از فرسایش گفته می شود که در اثر آن مناره های طویلی از رسوبات و سنگ ها از لایه های ابتدایی باقی می مانند.
  «هودوها» همیشه پدیده‌ای جذاب برای ژئوتوریست‌ها و زمین‌شناسان بوده‌اند؛ اما گویا وجود نام جذابی مانند «دودکش جن» هم تا ;نون نتوانسته‌ علاقه‌مندان به این حوزه را به زنجان بکشاند و این پدیده، دور از اقدامات حفاظتی در معرض تخریب قرار گرفته است، بویژه دژ کهن پای آن با نام قلعه‌ی «بهستان» که ۶۴ اتاق و دو راه‌پله دارد و ثبت ملی هم شده، اما آنجا نیز به‌دلیل نبود حفاظت کافی در حال تخریب شدن است.
  «دودکش جن» را در ۲۰ کیلومتری شهر ماه‌نشان و ۱۲۰ کیلومتری زنجان می‌توان پیدا کرد. عکس های ایسنا از این منطقه را در زیر می بینید.
  ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ شهریور ۹۲ ، ۱۴:۱۷
  هنریستا

  امام علی علیه السلام به عنوان بزرگ ترین پرورش یافته مکتب قرآن و پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله و

  جلسه تفسیر قرآن در نمازخانه اداره کل آموزش وپرورش اصفهان برگزارمی شود

  سلم) همواره در سراسر نهج البلاغه در کلمات، خطبه ها و نامه های خود به مناسبت های مختلف ویژگی های قرآن را بیان نموده و ارزش های آن را برای مردم برشمرده و از قرآن کریم تجلیل کرده اند و بارها مردم را به رعایت حق قرآن و تدبر در آن ترغیب فرموده اند.
  به طوری که حتی در واپسین لحظات زندگی دنیایی خویش فرزندان مادی و معنوی خود را در عمل کردن به آن وصیت می کند و می فرماید: "خدا را، خدا را درباره قرآن (در نظر بگیرید) مبادا دیگران در عمل کردن به دستوراتش از شما پیشی گیرند".[1] همه این تأکیدات نشانه عظمت این کتاب آسمانی در نگاه امام علی علیه السلام است.

  این کلمات را می توان در محور های زیر ذکر نمود:

  ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ شهریور ۹۲ ، ۱۴:۱۰
  هنریستا